Moduł Woda. Modułowe Pracownie Przyrodnicze. Nowa Szkoła

Moduł Woda został opracowany przez ekspertów Centrum Nauki Kopernik na zamówienie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Koncepcja MPP oparta jest na wieloletnim doświadczeniu CNK w opracowywaniu i wdrażaniu zestawów edukacyjnych.

Niewielkich rozmiarów pudełko jest propozycją nowoczesnego sposobu kształcenia uczniów klas IV - VIII szkoły podstawowej, czyli poznawania świata poprzez obserwację i eksperymentowanie. Jego  interdyscyplinarny charakter umożliwia pracę badawczą nie tylko na lekcjach przyrody ale także biologii, geografii, fizyki czy chemii. Uniwersalność Modułu można wykorzystać również podczas zajęć dodatkowych, projektów międzyprzedmiotowych oraz zajęć terenowych. Wyposażenie, sprzęt oraz propozycje doświadczeń zostały dostosowane do realizacji nowej podstawy programowej i pozwalają  badać napięcie powierzchniowe wody, jej gęstość, proces formowania się kropli, a także transport wody w łodygach i liściach roślin, zjawisko parowania i polimeryzacji oraz wiele innych.

Moduł Woda zawiera niezbędne materiały do uczenia praktycznego:

  • karty pracy, które pozwalają ukierunkować pracę badawczą uczniów;
  • obszerne materiały merytoryczne dla nauczycieli dotyczące zarówno zjawisk i procesów tematycznie związanych z wodą;
  • zbiór 30 scenariuszy, w których znajdują się opisy sprawdzonych eksperymentów o różnym stopniu trudności. Każdy z nich można zrealizować podczas pojedynczej jednostki lekcyjnej.


Nasze propozycje pakietów

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, gdzie mogą Państwo zapoznać się z opisywanymi produktami:


Stwórz własną pracownię

W celu ułatwienia i usprawnienia procesu przygotowywania oferty na wyposażenie pracowni stworzyliśmy dla Państwa specjalne narzędzie, które nazwaliśmy Kalkulator. Dzięki niemu można w prosty i przystępny sposób skonfigurować swoje zamówienie, a następnie wysłać je do realizacji bezpośrednio do naszego Biura Obsługi Klienta.


Pozostańmy w kontakcie

Potrzebują Państwo pomocy naszego Przedstawiciela Handlowego lub Biura Obsługi Klienta? Zachęcamy do kontaktu. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.